Nizip Devlet hastanesinde ’emzirme haftası’ etkinliği

Nizip Devlet hastanesinde ’emzirme haftası’ etkinliği

             1-7 Ekim Emzirme Haftası Etkinlikleri kapsamında Nizip Devlet Hastanesi bahçesinde aktivite düzenlendi. Etkinliğe Nizip Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Burak Utku Uzun, Başhekim Yardımcısı Op. Dr. Barış Sana, Devlet Hastanesi İdari Mali İşler Müdürü Mustafa Yılmaz, Müdür Yardımcısı Bilal Dörtbudak, Müdür Yardımcısı Ayhan Kaplan, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Hale Rana İnal ve anneler katıldı. 

            Etkinlikte, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Hale Rana İnal, konuşmasında anne sütü mucizesinin ne kadar kıymetli olduğuna dikkat çekerek; ‘‘Anne sütü; bebek beslenmesinde yeri doldurulamayan ideal, özgün ve yaşayan doğal mucize bir besindir. Bebeğin sağlıklı büyüme ve gelişmesi için gerekli olan tüm enerji ve besin öğelerini içerir. Biyo yararlılığı yüksektir ve sindirimi kolaydır. Başta beslenme olmak üzere bebek ve anneye sağlık, bağışıklık, gelişimsel, psikolojik, sosyal ve ekonomik yönden pek çok yarar sağlar. Doğumdan sonra annenin hızlı iyileşmesine yardımcıdır, Annenin sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürmesini sağlar. Anne ve Bebek dostu bir hastane olarak, emzirme polikliniğimizde anne ve gebelerimize anne sütünün öneminin bilincinde olmalarına ve bu konuda farkındalık yaratmaya çalışıyoruz. Anne Sütü ile beslenen bebekler bizim için sağlıklı nesiller yetiştirmek demektir’’ dedi.
             Etkinlikte anneler ve bebeklere çeşitli hediyeler verildi. Emzirme haftası etkinliği coronavirüs tedbirlerine uygun olarak gerçekleştirildi.