NTO Türk Emniyet Teşkilatının Kuruluşunun 169. Yıldönümü Kutlamalarına Katıldı

NTO Türk Emniyet Teşkilatının Kuruluşunun 169. Yıldönümü Kutlamalarına Katıldı

Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu, Meclis, Disiplin, Danışma Kurulu Üyeleri ve Komite Başkanları İle Birlikte Türk Emniyet Teşkilatının kuruluşunun 169. Yıldönümü dolayısıyla Emniyet Müdürlüğü lokalinde düzenlenen kutlama programına katıldı.

Düzenlenen programda Emniyet Müdürü Mustafa Yaman ve görev arkadaşlarını kutlayan Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt şu ifadelere yer verdi. Türk Emniyet Teşkilatı 169. Yıldan beri, vatandaşlarımızın güvenliğini sağlamak, toplumun huzur ve emniyetini sürdürmek, temel hak ve hürriyetlerin kullanılmasını güvence altına almak, hukukun üstünlüğünü korumak, insan haklarının maksimum seviyede yaşanması hususunu gözetmek, suç ve suçlularla mücadele etmek, bizlere bırakılan en büyük eser olan Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar yaşatmak ve gerektiğinde bu kutsal görevler uğruna canını seve seve feda etme pahasına görev yapmak azim ve kararlılığı içerisindedir.

Devletimizin ve milletimizin birlik ve beraberliğini sağlamak üzere her fedakârlığı göğüslemeye devam eden Türk Emniyet Teşkilatı’nın kuruluşunun 169. Yıldönümü kutlar, aziz vatan topraklarımızı kanları ile sulayan ve şahadet şerbetini içmiş şehitlerimizi rahmetle, değerli gazilerimizi de minnet ve şükranla anıyoruz” dedi.