NÜDERDEN NİZİP EĞİTİM FAKÜLTESİNE ZİYARET

NÜDERDEN NİZİP EĞİTİM FAKÜLTESİNE ZİYARET

http://www.youtube.com/embed/XrZ-h6tXIsY   Nizip Üniversiteliler Derneği (NÜDER) tarafından oluşturulan Nizip Üniversitesi Platformu kapsamında dernek yönetimi Gaziantep Üniversitesi Nizip Eğitim Fakültesi’ni ziyaret ettiler. Yapılan ziyarette Nizip Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Özaslan ve Nizip Üniversiteliler Derneği yönetimi karşılıklı görüş alışverişinde bulunarak 150 bin nüfusa sahip bir şehirde üniversite kurulmasının gerek ülkeye gerekse bölgeye katkı sağlayacağı kanaatine vardılar.

   Oluşturulan Nizip Üniversitesi Platformunun nihai hedefinin Nizip’te müstakil bir üniversite kurulması yönünde çalışmalar başlatılması ve bu kapsamda toplumda farkındalık yaratacak projeler yapılması gerektiği belirtildi

  Öncelikle Nizip’in mülki,  idari amirleri ile sivil toplum kuruluşları ziyaret edilerek Nizip’te bir üniversite kurulması yönünde destekleri isteneceği beirtilen ziyaret kapsamında kendisinin de bir Nizipli olduğunu ifade eden Nizip Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Özaslan, Nizip’in her açıdan gelişmesi adına her zaman desteğe hazır olduğunu da vurguladı.