ÖZGEÇMİŞ HAZIRLAMA VE İŞ BAŞVURUSU YAPMA EĞİTİMİ

ÖZGEÇMİŞ HAZIRLAMA VE İŞ BAŞVURUSU YAPMA EĞİTİMİ

http://www.youtube.com/embed/RVvTFYS5smo Nizip Kütüphane Müdürü Hüseyin Aksoy T.C. Cumhurbaşkanlığı’nın himayesinde Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü ve Hacettepe Teknokent-Teknoloji Transfer Merkezi (HT-TTM) tarafından yürütülmekte olan Kütüphan-e Türkiye Projesinin pilot uygulama çalışmalarında 26 il, 78 kütüphane bulunduğunu söyledi.

 

Konu hakkında yazılı bir açıklama yapan Nizip Kütüphane Müdürü Hüseyin Aksoy; “Bu İl ve ilçeler içerisinde Nizip İlçe Halk kütüphanemiz de” bulunmaktadır” dedi.

 

Kütüphane Müdürü Aksoy yazılı açıklamasında; “Kütüphan-e Türkiye Projesinin genel amacı, Tüm Halk Kütüphanelerini, vatandaşların BİT (bilgi İletişim Teknolojileri) olanaklarından en üst düzeyde yararlanmasını sağlayacak donanım yazılım ve kişileştirilmiş eğitim imkanlarına ücretsiz olarak erişebilecekleri cazibe merkezleri haline dönüştürmek ve Türk toplumunun genelinin özellikle de dezavantajlı (düşük gelirli, yaşlı, engelli, eğitim düzeyi düşük) kesimlerin yaşam kalitesini iyileştirmektir” dedi.

 

Nizip İlçe Halk Kütüphanesi olarak dezavantajlı kesimlerin yaşam kalitesini iyileştirmek amacıyla iş arayan vatandaşlara yönelik eğitim çalışmalarının 2015 yılında da devam edildiğini vurgulayan Kütüphane Müdürü Aksoy; “İş arayan vatandaşlarımıza yönelik özgeçmiş hazırlama ve iş başvurusu yapma eğitimimiz 30.01.2015 Cuma günü saat 14.00’de başlayacak olup, iş arayan tüm vatandaşlarımızı kütüphanemize bekliyoruz” şeklinde konuştu.